الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنفِقُونَ (سوره بقره آيه 3) - پرهيزکاران  کسانى هستند که به غيب [آنچه از حس پوشيده و پنهان است‏] ايمان مى ‏آورند؛ و نماز را برپا مى‏ دارند؛ و از تمام نعمتها و مواهبى که به آنان روزى داده‏ ايم، انفاق مى‏ کنند.

عناوین اصلی
عناوین دیگر
جستجو در سایت
شماره حساب موسسه
اوقات شرعی
آمار بازدید
قبله ياب آنلاين

به گزارش افکارنیوز، قبله‌ياب آنلاين كه به همت مركز مطالعات پژوهشی فلكی و نجومی تهيه شده است، اين قابليت را دارد تا زاويه قبله هر نقطه از جهان را بدون ضريب خطا با نشان دادن يك خط قرمز رنگ، به صورت مستقيم از نقطه مورد نظر به كعبه متصل كرده و به كاربر ارائه كند.

بسياری از كاربران ممكن است قصد اين را داشته باشند تا قبله دقيق مكانی كه در آن قرار دارند، را به دست آورند اما به دليل نبود قبله‌نما يا وجود آهن‌های بسيار در ساختمان‌ها قبله‌نما به صورت دقيق عمل نكند.

مركز مطالعات پژوهشی فلكی و نجومی در اقدامی يك صفحه اينترنتی را ايجاد كرده است تا دقيقا از محل مورد نظر كاربر به بيت‌الله‌الحرام خطی را رسم كرده و به اين شكل، جهت قبله را با ذكر زاويه اعلام می‌كند. همچنين از ديگر امكانات اين سايت، نمايش فاصله محل مورد نظر تا كعبه است.

گفتنی است؛ برای جستجوی جهت قبله به دو روش می‌توان عمل كرد اول آنكه يافتن محل كاربر روی نقشه و روش دوم كه سريع تر و موثرتر می‌باشد، جست‌وجو در قسمت مربوط به آن است به همين دليل كاربر بايد از ويرگول انگليسی استفاده كند.
 
جهت قبله يابي آنلاين مي توانيد به آدرس زير مراجعه نماييد .http://www.nojumi.org/farsi/qebleh/index.htm

       موضوع مطلب : علمي ، ارسال مطلب در شنبه ، 14 اردیبهشت 1392 ، ساعت 15:57، تعداد بازدید : 1207
 
فرم همکاری
نظرسنجی
لینک های مفید
لینک های مرتبط
پیام تصویری
  کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
Copyright © 2010 - 2019
Emam-Sajjad.Com All Rights Reserved