الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ وَيُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَمِمَّا رَزَقْنَاهُمْ يُنفِقُونَ (سوره بقره آيه 3) - پرهيزکاران  کسانى هستند که به غيب [آنچه از حس پوشيده و پنهان است‏] ايمان مى ‏آورند؛ و نماز را برپا مى‏ دارند؛ و از تمام نعمتها و مواهبى که به آنان روزى داده‏ ايم، انفاق مى‏ کنند.

عناوین اصلی
عناوین دیگر
جستجو در سایت
شماره حساب موسسه
اوقات شرعی
آمار بازدید
انا لله و انا الیه راجعون
خیابان ها دیگر صدای پای او را 
زمزمه نکردند..
و دیگر بوی نفس او
در هوا پخش نشد
او رفت
و روز رفتنش را یادم هست
باران میبارید
و من تنها دستی را دیدم که در هوا تکان میخورد ..
و نگاهی که دیگر باز نگشت.
و امروز باران می آمد
سالگرد رفتن او بود
آسمان پا به پایم گریست
و خیابان ها سیاه پوش رفتنش بودند... ...

مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را خـزانـی ماتمزده بـه انتظار بنشیند و این ، بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت (کل من علیها فان و یبقی وجه ربک ذو الجلال و الاکرام)يكمين سالگرد عروج ملكوتي دوست و همكارعزيزمان  جناب آقاي سيد عماد سيدان را به خانواده محترمشان تسليت عرض نموده واز درگاه خداوند متعال مغفرت ، برای آن عزيز سفر كرده  و براي بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانيم .                    

                                                                                       1390/09/27

       موضوع مطلب : اطلاعيه ها و پيامها ، ارسال مطلب در شنبه ، 26 آذر 1390 ، ساعت 23:30، تعداد بازدید : 1378

همدردي با فقيران يكي از اهداف روزه داري است

همدردي با فقيران يكي از اهداف روزه داري است

پيشوايان گرامي دين، در روايات و ادعيه اسلامي ماه رمضان را ماه مواسات ناميده اند. از نتايج بارز روزه برانگيختن حس همدردي نسبت به مستمندان و همنوعان تنگدست است، آنانکه زندگي آسوده اي دارند و رنج فقير و طعم گرسنگي را نچشيده اند، ممکن است از حال مستمندان غافل بمانند و روزه وسيله اي است که آنان را از غفلت مي رهاند و رنج مستمندان را با ياد آنان مي آورد تا به دستگيري فقيران همت گمارند و به درد دل آنان برسند.

از سويي به احسان و اطعام و انفاق به مستمندان در ماه مبارک رمضان بسيار سفارش شده است و از سويي ديگر گرسنگي و تشنگي روزه موجب درک رنج مستمند ميگردد و بدين ترتيب ثروتمند به فقير نزديک مي شود و احساسها رقت می یابد و احسان و انفاق فزوني ميگيرد و جامعه کمک به همنوع را مياموزد. مواسات يعني سهيم ساختن برادران در رزق و روزي و رمضان به همين جهت ماه مواسات ناميده اند تا مسلمانان به احسان نسبت به هم بپردازند و با تمرين بر اين صفت ارزنده انساني جامعه را از حقد و کينه برهانند و برادروار در کنار هم از نعمتهاي الهي بهره بگيرند و شايسته است که روزه داران به همه اين نکات انساني روزه توجه کنند و بکوشند واقعاً فريضه روزه را آنچنان که بايد بجا آورند و ماه مبارک رمضان را آنچنان که سزاوار اين ماه است بسر آورند، تا همگان از برنامه هاي سازنده اسلامي بهره ور شوند

با توجه به پيام فوق موسسه خيريه ايتام و بي سرپرستان امام سجاد (ع) بهبهان جهت دريافت كمكهاي نقدي و غير نقدي و خيرات و بخصوص دريافت زكات فطره خيرين مومن و روزه دار آمادگي خود را اعلام مي دارد اميد است با ياري شما خيرين عزيز گامي در جهت كمك به مستمندان اين موسسه برداريم .

       موضوع مطلب : اطلاعيه ها و پيامها ، ارسال مطلب در پنج شنبه ، 3 شهریور 1390 ، ساعت 14:35، تعداد بازدید : 1398

پيام ماه مبارك رمضان
 فرازهايي از خطبه شعبانيه رسول مکرم اسلام(ص) در خصوص ماه مبارك رمضان


اي مردم به درستي که ماه خدا به برکت، رحمت و آمرزش به شما روي آورده، ماهي که نزد خدا بهترين ماهها و روزهاي آن بهترين روزها و شبهاي آن بهترين شبها و ساعات آن بهترين ساعتها است و آن ماهي است که به مهماني خدا خوانده شده و از جمله گرامي داشته شدگان خداوند محسوب شده ايد.

نفسهاي شما در اين ماه تسبيح خداوند است و خواب شما در آن عبادت و اعمال شما مورد قبول و دعاي شما مستجاب مي باشد.

با نيتهاي صادق و دلهاي پاک از خدا بخواهيد که شما را در اين ماه به روزه داري و خواندن قرآن کريم موفق گرداند. به درستي که شقي و دور از سعادت کسي است که در اين ماه بزرگ از آمرزش الهي محروم بماند.
با گرسنگي و تشنگي خود در اين ماه ، گرسنگي و تشنگي روز قيامت را به ياد آوريد.
و بر فقيران و در ماندگان خود صدقه بدهيد.

بزرگان خود را احترام نموده و بر کودکان خود مهرباني کنيد و با خويشاوندانتان رفت و آمد نمائيد.

زبانتان را از بيهوده نگاهداريد و ديدگان خود را از آنچه نگاه کردن بر آن جايز نيست، فرو پوشيد و گوشهايتان را از آنچه شنيدنش روا نيست، فرو بنديد.

و بريتيمان مردم مهرباني کنيد تا پس از شما با يتيمانتان مهرباني کنند و کسي که در اين ماه يتيمي را گرامي دارد خداوند در روز قيامت او را گرامي خواهد داشت.

و از گناهانتان به سوي خدا توبه و بازگشت نمائيد و به وقت نماز دستها را به دعا برداريد، زيرا اين اوقات والاترين ساعاتي است که خداوند (با عزت و جلال) به لطف و رحمت به سوي بندگانش نظر مي کند و چون با او به راز و نياز پردازند، پاسخشان دهد و هنگامي که او را ندا کنند لبيک گويد و زماني که او را بخوانند اجابتشان کند….
       موضوع مطلب : اطلاعيه ها و پيامها ، ارسال مطلب در چهارشنبه ، 12 مرداد 1390 ، ساعت 4:9، تعداد بازدید : 1421

اطلاعیه به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیر

اطلاعیه به مناسبت اعیاد مبارک قربان و غدیر
باسمه تعالی
 اهالی محترم شهرستان بهبهان، مردم خداجو و خیر ، مؤسسه خیریه ایتام و بی سرپرستان امام سجاد(ع) ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیادسعید قربان و غدیر، طبق سنوات قبل بمناسبت عید سعید قربان آمادگی خود را جهت تحویل گوشت قربانی شما و یا ذبح گوسفند با نیات شما و عرضه آن به خانواده های ایتام و بی سرپرست اعلام میدارد.
آدرس بهبهان- میدان جوانمردی- خیابان شهید آصفی- جنب مسجد باب الله. شماره تماس 2225550 و 2220666

       موضوع مطلب : اطلاعيه ها و پيامها ، ارسال مطلب در جمعه ، 21 آبان 1389 ، ساعت 10:36، تعداد بازدید : 1335

اطلاعيه جمع آوري کمکها و خيرات
بنام خدا
شما هرگز به مقام نیکوکاری و خاصان خدا نخواهید رسید مگر از آنچه دوست میدارید در راه خدا انفاق نمایید ( سوره آل عمران  آیه 92 )
هر کسی گرفتاری مومنی را که در سختی افتاده رفع کند خدا حوائج دنیا و آخرت او را آسان می کند  (امام صادق ع )
مردم خدا جو و خیر
       موضوع مطلب : اطلاعيه ها و پيامها ، ارسال مطلب در جمعه ، 14 آبان 1389 ، ساعت 13:16، تعداد بازدید : 1787

بمناسبت بیست وهفتمین سالگرد شهدای مدرسه پیروز بهبهان
کبوتران مدرسه عشق
 
ای شهدای مدرسه عشق شما بر بال سفید کدام ملک نشستید که بی امان و شتابان بسوی معبود خویش شتافتید، شما جریان خون سرخ کدام شهید در وجودتان احساس کردید که رگهایتان را تحمل آن خون نبود .

شما نام پاکتان را بر لوح کدامین پیامبر دیدید ، که بر ((براق)) شهادت نشستید و از ماندن توان تحمل را گرفتید .

شما همرزم کدام امام بودید که زمزمه هایش دیوانه و عاشقتان کرد، شما چه کردید که خدا عاشقتان شد و به حضورتان پذیرفت .

شما قطرات اشکتان را پای کدام بذر ریختید . که لاله ی شهادت را  به این سرعت بارور کرد ، شما آب دیده و خون دل را در کدام بازار فروختید، که نقد شهادت خریدید . شما در کدام باغ به کشت پرداختید که بذر وجودتان اینگونه شکوفا شد .
       موضوع مطلب : اطلاعيه ها و پيامها ، ارسال مطلب در دوشنبه ، 10 آبان 1389 ، ساعت 23:25، تعداد بازدید : 1683

لیست صفحات
1 - 2 - 3
 
فرم همکاری
نظرسنجی
لینک های مفید
لینک های مرتبط
پیام تصویری
  کپی برداری از مطالب سایت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد
Copyright © 2010 - 2019
Emam-Sajjad.Com All Rights Reserved